#181 2012-11-14 09:18:01

Ikalina

Użytkownik

Punktów :   

Re: CIĄŻA po ciąża-obumarła

Hej:) cukinko jak Tam Twoja Milenka?

Następna do rozpakowania jestem ja i talolina (ten sam tydzień i dzień ciąży). Tak więc czekamy na styczeń

#182 2012-11-14 09:59:32

kijanka

Użytkownik

Punktów :   

czesc dziewczyny!

niestety jeszcze nie je regularnie z piersi, codziennie jakieś karmienie z piersi sie nam udaje ale niestety się nie najada, zasypia przy piersi i budzi sie po 20 min ze jest głodny, połozna kazała odciagac po karmieniu piersia i dawac butelke.... a to wszystko zajmuje 2 razy wiecej czasu, a olek to straszny głodomór więc piers jest raczej do przytulania i nauki ssania a nie do zaspokajania głodu. jutro sie dowiem czy udało mi sie go podtuczyć, ale wydaje mi się ze tak, bo on zjada ile mu dam.

Styczeń już niedługo, ciekawe jak wstrzelicie się w termin. zaraz bedziecie mogły odliczac ostatnie 10 tygodni

pozdrawiam serdecznie

ps: zmieniłam w końcu swój suwaczek

Ostatnio edytowany przez kijanka (2012-11-14 10:02:46)

Aniołek 9tyg (18.12.2010)
Aniołek 15tyg (05.05.2011)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6i09kggyyqnfu.png

#183 2012-11-14 11:13:30

talolina

Użytkownik

Punktów :   

Ikalinko u Nas wszysko dobrze . Wizytę mamy dopiero 28 listopada i usg IIIgo trymestru. Powiedz mi dlaczego krzywą cukrową miałaś robioną dwa razy? Mnie teraz czekają badania na choroby odzwierzęce, morfologia i mocz ale to dopiero mam zamiar na początku grudnia zrobić. Mała już tak nie kopie częściej czuję takie kołysanie. Wyprawka kupiona czekamy jeszcze na wózek. teraz czeka nas urządzanie pokoiku, pranie, prasowanie a męża generalne porządki

Dziewczyny czy miałyscie w ciaży sesję zdjęciową? Ja umówiłam się na 29 listopada. Znajomi mają studio fotograficzne ale zdjęcia chcę mieć robione u siebie w domu i już nie mogę się doczekać.

Mam pytanie do dziewczyn które miały psa zanim dzidziuś się urodził. Jak zwierzak zareagował? Ja mam labradora jest jeszcze młody bo ma 2,5 roku i różne etapy w swoim życiu miał od buntu (nie chciał wracać ze spaceru do domu, kładł się jak kłoda ale przeszło mu to dość szybko bo po ok tyg) po szczekanie. Z tego co widzę to bardzo lubi dzieci choć większość się go boi bo jest czarny ale moja 3 letnia chrześnica robi z nim  co tylko chce od wsadzania mu rączek do pyska po "jazdę" jakby to był kucyk a on cały czas by ją zaczepiał i się z nią bawił a co najważniejsze nikogo tak nie słucha jak ją. Wystarczy że tylko raz da mu jakąś komendę a on odrazu ją wykonuje. Najlepsze są spacery bo ona trzyma smycz a on nie odejdzie od jej nogi ani na krok. We dwoje (ja i pies) dużo czasu ze sobą spędzamy dużo z nim  rozmawiam, on często kładzie mi pysk na brzuchu tak jakby rozumiał ale boję się że nie damy sobie rady z dzieckiem i psem a przez myśl nawet mi nie przechodzi żeby go gdzieś odddać.

13.03.2012 r Nasze Aniołki - Marysia i Tomuś...

http://www.suwaczki.com/tickers/gannyx8dxpcirm3c.png

#184 2012-11-14 12:36:23

Ikalina

Użytkownik

Punktów :   

Talolinko, nie wiem dlaczego dwa razy zaleciła krzywą cukrową (ale podobno wszystkim ciężarnym daje takie zalecenia), właśnie czekam na wyniki krzywej cukrowej, moczu i krwi. (Mam nadzieje, że wszystko ok).
Mój mąż chyba boi się kompletować wyprawkę, mówi że wszystko kupi jak pojadę na porodówkę a ja mam tylko wybrać - ja chyba zacznę kupować na allegro i wysyłki kierować do rodziców bo później nic nie będę miała

Ja tez mam labradorkę i czasami mam obawy bo ona jak chce się przywitać to skacze (czasami nie ma mnie 30 min i ona już okazuje w ten sposób radość). Boje się żeby mi na Antka nie skoczyła Jeżeli chodzi o dzieciaki to też nie ma problemu bo robią z nią cuda, nie mówiąc o wsadzaniu całych jabłek w pysk, naciąganiu za uszy i wargi a nawet 2 letnie bliźniaki łapią ją za ogon a ona kreci się w kółko:) Ja też nie wyobrażam sobie jej oddać i mam nadzieje że Antek nie będzie uczulony.

Talolino jakie badania na choroby odzwierzęce będziesz miała robione?

#185 2012-11-14 12:43:45

kaczuszka

Użytkownik

Punktów :   

Ikalina napisał:

Juwelko ja miałam robione w 20 tyg, jak mogłabyś daj suwaczek w którym jesteś tygodniu:)

Kaczuszko robiłaś już krzywą cukrową, ja piłam to świństwo dzisiaj. Jutro będą wyniki, ostatnio miałam wszystko w normie.

Talolinko u nas spokojnie i oby tak dalej w poniedziałek mam wizytę i zobaczę ile mój szkrab waży i mierzy:) Jak tam Twoja mała?

ja mam zrobic do wizyty a mam 26 ale ide do endo 22 i musze zrobic tsh ft3 i ft4 wiec odrazu zrobie razem w przyszlym tyg. ale obawiam sie tego wyniku ja zawsze mialam problem z cukrem ale nigdy nie mialam cukrzycy

#186 2012-11-14 12:54:38

talolina

Użytkownik

Punktów :   

Kaczuszko ja też strasznie bałam się tego badania. Tydzień przed nie jadłam nic słodkiego ale na szczęście badanie wyszło ok.

Ikalinko mój mąż też nie mógł się przekonać do wcześniejszego kupowania rzeczy dla Oli ale jak namówiłam go raz w sklepie (po usg połówkowym) tak teraz mam już z górki i nie robi żadnych problemów i już nie marudzi tym bardziej że 6 grudnia zawozi Nas do moich rodziców (nawał pracy jak to bywa pod koniec roku) a ja nie chcę siedzieć całymi dniami w domu więc powiedział że od przyszłego tygodnia urządzamy pokoik i kupujemy brakujące rzeczy bo do wyjazdu wszystko musi być już kupione. Co do badań to na początku ciąży miałam robioną toksoplazmozę i cytomegalę. Dostałam skierowanie i w III trymestrze mam powtórzyć badania i zrobić do tego jeszcze listeriozę. Dlaczego? nie pytaj bo nie wiem ale dowiem się 28 na wizycie choć tamte wyniki były ujemne.

#187 2012-11-14 19:34:10

Ikalina

Użytkownik

Punktów :   

Mój mąż to jest jakiś wybitnie uparty, dziś skończyło się na moim płaczu, tak więc obiecał że w styczniu zrobimy zakupy. Sama się boje, ale wierze że będzie dobrze.

#188 2012-11-15 10:04:09

kijanka

Użytkownik

Punktów :   

kochane posiadaczki psów ja mam mieszańca boksera z amstafem ze schroniska wzięłam go jak miał rok, a mam go już ponad 5 lat. miał dużo do czynienia z dziećmi bo mój brat ma już dwójkę i wiem że nie muszę się obawiać jego zachowania. jak jest już zmęczony ciągłymi piskami to idzie na swoje miejsce, bawić też się potrafi i tylko dzieciom tak oddaje piłkę. ja byłam z nim na tresurze i dużo się tam nauczyłam nie tylko chodzenia przy nodze itp ale także jak postępować z psem. dam wam jedną radę, jeśli chcecie żeby was pies czegoś nie robił lub robił jak pojawi się dziecko nauczcie go już teraz! pies nie powinien kojarzyć zmian z dzieckiem. wiec jeśli nie chcecie żeby np skakał nie pozwalajcie mu na to! pies nie powinien skakać na nikogo, on doskonale wie u kogo może sobie na to pozwolić, u psów jest to objaw dominacji oprócz radości (żaden pies nie pozwoli słabszemu na skakanie na siebie jeśli stoi wyżej w stadzie), lub jeśli nie chcecie żeby wchodził do pokoju malucha to też trzeba go teraz tego oduczyć. mój pies narazie powąchał małego parę razy i narazie to tyle. więcej zmieni się jak dziecko zacznie raczkować. żeby pies kojarzył dziecko z pozytywami nigdy nie wyganiajcie go przy przewijaniu czy karmieniu, jeśli wam przeszkadza to dajcie mu w tym czasie kość lub jakiegoś gryzaka. Mogłabym tak długo pisać bo przeczytałam kilka książek o tresurze i sama chciałam zostać treserką. oczywiście każda z was zrobi jak uważa ale ja narazie nie widzę problemów z posiadaniem psa i dziecka, oczywiście jak pies jest dobrze ułożony (a ja mam na tym punkcie bzika ) także nie będę was już zanudzać myślę że dziecko będzie kiedyś bardzo szczęśliwe z posiadania takiego przyjaciela.

ps: pieska przy dziecku trzeba odrobaczać co 3 miesiące!

Ikalinko twój mąż pewnie dalej się bardzo boi i o maleństwo i o ciebie. ale kiedyś trzeba zacząć się cieszyć a zakupy są na to najlepszym sposobem jak zaczniecie robić to myślę że oboje będziecie zadowoleni.

talolinko a kto u was chodzi na spacery? bo wiadomo że z dzieckiem czasem się wyjść nie da. u nas mąż wychodzi rano, później ja z maluchem i psem a wieczorem kto ma ochotę się przewietrzyć. jeszcze nie wiem jak to będzie jak będą duże mrozy ale narazie problemów nie ma.

Ostatnio edytowany przez kijanka (2012-11-15 10:12:42)

#189 2012-11-15 10:38:47

Ikalina

Użytkownik

Punktów :   

Kijanko, nie wiem jak oduczyć ją tego skakania, próbowałam różnych metod, jak się jej powie "siad" albo "spokój" to wtedy przestaje, ale nie zawsze jesteśmy przy niej.

#190 2012-11-15 11:58:11

kijanka

Użytkownik

Punktów :   

najważniejsze żebyś na siebie nie pozwalała jej skakać. kluczem jest postawa ciała, wyprostowana, zdecydowana i powinnaś zacząć olewać ją przy powitaniu i dopiero jak się uspokoi to nagrodzić ją głaskaniem. nie witaj się z nią wylewnie i nie wydawaj pobudzających ją dźwięków radości. jeśli wiesz że na ciebie skoczy to wyciągnij przed siebie rękę jakbyś nakazała jej usiąść. mój się tak oduczył. głaskam go po jakimś czasie, jak usiądzie przy mnie spokojnie, a nie odrazu na przywitanie. ale wiadomo że każdy pies jest inny, labradory ogólnie są bardzo wylewne i podniecone ale wiem że dużo zależy od podstawy, mój kuzyn ma labradora który na nich skacze i na każdego wchodzącego a na mnie tylko raz się odważył, bo ja go olewam na powitanie i sama wybieram kiedy się z nim przywitam, daje mu się tylko obwąchać.

Ostatnio edytowany przez kijanka (2012-11-15 11:59:54)

#191 2012-11-15 12:04:47

talolina

Użytkownik

Punktów :   

Kijanko nasz Tofik też chodził do szkoły i wiele się tam nauczył nie mam z nim problemu bo jest ułożony ale np wie że z moją mamą może pozwolić sobie na więcej wygłupów i zabawy bo rozpieściła go strasznie. Poza tym jest to najłagodniejszy pies jakiego spotkałam bo nawet Yorki go gryzą, nie skoczył nigdy do żadnego psa bo one raczej go nie interesują a on by się z nimi poprostu bawił kładzie się, przewraca i myrda ogonem. Od 20 tc mam zakaz wychodzenia z nim na spacery także ten obowiązek przeszedł na mojego męża moich rodziców i brata bo teściowa uważa że pies powinien mieć budę i łańcuch a ja tylko dotrzymuję im towarzystwa w zależności od długości spaceru. Wcześniej nie było z wychodzeniem problemu, rano wstawaliśmy na zmianę później wychodził z nim ten kto szybciej wrócił z pracy a wieczorem mieliśmy rodzinne spacery.

Ikalinko a ile lat ma Twoja labradorka? Ja obracałam się plecami jak wchodziłam a pies chciał skoczyć, później zawsze miałam w kieszeni jakąś przekąskę i tak jak teraz wchodzimy do domu to pies ładnie siedzi i czeka aż się z nim przywitamy.

#192 2012-11-15 12:17:12

Ikalina

Użytkownik

Punktów :   

talolino ona ma dopiero 10 miesięcy i wydaje mi się że jest dość ułożona oprócz tego wylewnego witania się
Na siebie też nie pozwalam jej skakać, przede wszystkim żeby nie udeżyła mnie w brzuch, mojego męża też słucha (chyba najbardziej) ale gorzej z innymi osobami;) Będziemy próbować dalej:)

#193 2012-11-15 12:40:02

talolina

Użytkownik

Punktów :   

To ona taka młoda jeszcze jest Pamietam jak mąż po ślubie zabrał mnie do hodowcy żebym wybrała sobie psa, najpierw zaczął szarpać mnie za nogawkę a jak go wzięłam na ręce to nadzwyczajniej w świecie mnie obsikał więc odłożyłam go spowrotem na ziemię i wzięłam drugiego a ten z ziemi patrzył na mnie takim błagalnym wzrokiem że mąż się zlitował i powiedział że niech będzie ten pierwszy i teraz mamy takiego kochanego sierściucha bez którego nie wyobrażam sobie życia... a najlepsze jest to że mój mąż jako jedyny jest przekonany że Tofik szybko zaakceptuje zmiany i będzie dobrym "starszym bratem" dla Oli .

Ikalinko do stycznia już niedługo ani sie obejrzymy jak ten czas zleci...

Kijanko a mówisz o tabletkach czy o zastrzykach na odrobaczanie? Bo wcześniej mój pies dostawał tabletki co 3 m-ce teraz raz na pół roku dostaje zastrzyk na odrobaczenie. Muszę zapytać weterynarza czy przy zastrzykach też trzeba co 3 m-ce odrobaczać psa.

#194 2012-11-15 14:35:10

kijanka

Użytkownik

Punktów :   

talolinko skoro masz grzecznego psa i jeszcze ludzi do pomocy to nad czym się tu zastanawiać? napewno wszystko się ułoży. wiele dzieci z pieskami się wychowuje. mi chodziło o tabletki więc zastrzyk pewnie na dłużej starcza. lece karmić małego brzdąca, właśnie wróciliśmy ze spaceru z psem

#195 2012-11-15 15:51:04

Ikalina

Użytkownik

Punktów :   

Kobitki, podczytuje trochę bloga Kasi i pisze tam, że jest w ciąży 0k 8 tydzień najważniejsze,że serduszko bije. Mam nadzieje, że teraz się uda:)

Stopka forum

RSS